شرکت مهندسی و بازرسی فنی آزماگستر نیما

Nima Engineering and Technical Inspection Company

بازرسی سیلندرهای کامپوزیتی
سیلندرها
سیلندرهای کامپوزیت

معیار بازرسی حین ساخت:

INSO 21293 PART1,2,3,4

معیار بازرسی دوره‌ای:

INSO 14953

سیلندرهای کامپوزیتی

مقدمه

همانطوریکه میدانیم امروزه کپسول های تنفسی کامپوزیت به دلیل مزیت سبکی قابل ملاحظه نسبت به انواع فولادی مشابه خود که ناشی از تفاوت چگالی آلومینیوم نسبت به فولاد و همچنین سبکی نسبی لایه پوششی کامپوزیت می باشد، به طور فراگیر، وسیع و گسترده در عملیات امدادی و همچنین در صنایع مختلف نفتی و پتروشیمی و . . . مورد بهره برداری قرار دارند.

سیلندر-کپسول کامپوزیتی

 

در این راستا سازندگان اصلی و معدود این نوع از کپسول ها، براساس اطلاعات و برونداد منتج از پایش آزمون های دوره ای ، به صورت مستمر نسبت به ارتقاء کیفیت فنی و تکنولوژی ساخت این محصول اقدام نموده اند. از جمله موارد می توان به بهبودهای ناشی از تغییر در ترکیبات آلیاژی لایه داخلی آلومینیومی کپسول های کامپوزیت اشاره نمود. در این خصوص، بسیاری از سازندگان تا پیش از سال ۱۹۹۰ میلادی از آلیاژ آلومینیوم نوع ۶۳۵۱ و نوع ۶۰۸۲ برای ساخت انواع سیلندرهای آلومینیومی استفاده می نمودند، لیکن براساس تحقیقات و شناسایی استعداد این آلیاژ به عیب (ترک) SLC (Sustained Load Cracking) ، آلیاژ آلومینیوم ۶۰۶۱ جایگزین این دو آلیاژ گردید.

 

لازم به ذکر است SLC یک پدیده متالوژیکی است که عموماً در کپسول های در حال سرویس که مدتی تحت تنش بوده اند حادث می شود. ضمن اینکه این نقص در آلیاژ ۶۰۶۱ تاکنون به ندرت مشاهده شده است. فارغ از موضوع خاص فوق ؛ کپسول های تنفسی کامپوزیت عمدتاً دارای یک لایه داخلی نازک (معمولاً آلومینیومی) بوده که توسط دسته الیاف کربنی و شیشه ای به ضخامت تقریبی ۴mm احاطه و تقویت شده است. تحمل فشار بالا در عین سبک بودن آن ، مبین تکنولوژی پیشرفته ساخت می باشد و بدیهی است این امر مستلزم رعایت قوانین خاص بازرسی و نگهداری در دوره مصرف خواهد بود. در این راستا و به منظور استفاده و بهره برداری ایمن مصرف کنندگان کپسول های کامپوزیت ، ملاحظات خاص و دقیق مزبور توسط سازندگان در مدارک فنی منتشره توسط ایشان و همچنین استانداردهای بین المللی از جمله ISO 11623 و استاندارد ملی ایران به شماره ۱۴۹۵۳ درج شده است.

 

ویژگی‌های سیلندرهای کامپوزیتی

از ویژگیهای بسیار حائز اهمیت کپسول های کامپوزیت تنفسی می توان به تاریخ تولید ، تاریخ انقضاء و تواتر زمانی بازرسی فنی و آزمون های دوره ای یک کپسول در دوره مصرف اشاره نمود.

طبق مفاد مندرج در استانداردهای ملی شماره ۱۴۹۵۳ و بین المللی ISO11623 انجام بازرسی فنی و آزمون دوره ای یک کپسول تنفسی کامپوزیت در دوره زمانی ۵ ساله توسط آزمایشگاه های ذیصلاح و به جهت کسب اطمینان از سلامت آن الزامیست. خاطرنشان می سازد این دوره زمانی در مدارک فنی منتشره توسط سازندگان کپسول ها نظیر کمپانی های SCI , Luxfer بعضاً به ۳ سال نیز تقلیل داده شده است.

نکته بسیار مهم دیگر تاریخ انقضاء بهره برداری و یا عمر مفید یک کپسول کامپوزیت است که توسط سازنده روی آن درج می شود که این تاریخ در بسیاری از موارد به اشتباه و نادرست به جای فواصل زمانی تست دوره ای کپسول توسط فروشندگان و بهره برداران تلقی شده است. خاطرنشان می سازد زمان انقضاء یک کپسول کامپوزیت حسب نوع کپسول و تکنولوژی به کار رفته توسط سازنده عموماً ۱۵ و یا ۲۰ سال می باشد، هرچند که اخیراً کپسول های با عمر ۳۰ سال نیز تولید و روانه بازار شده است. در تصاویر زیر این موضوع براساس لیبل مندرج روی دو نوع از کپسول های تنفسی ارائه شده است. ضمن اینکه همانطوریکه عنوان گردید علاوه بر ضرورت و الزامی بودن تست های دوره ای در بازه های زمانی هر ۵ سال یکبار به لحاظ الزامات قانونی ، نتایج این آزمون ها متضمن بهره برداری ایمن از کپسول در طول عمر مفید آن می باشد .

سیلندر-کپسول کامپوزیتی

بدیهی است پس از تاریخ انقضاء (عمرمفید) لازمست کپسول از چرخه مصرف خارج شود.

خدمات

شرکت بازرسی مهندسی آزما گستر نیما با داشتن استاندارد ۱۴۹۵۳ در مورد بازرسی و تست دوره ای سیلندر های کامپوزیت و همچنین تست بیش از ۲۰۰۰ سیلندر کامپوزیت و با داشتن خط تست مجزا برای سیلندر های کامپوزیت آماده خدمات رسانی صادقانه به مشتریان خود میباشد

به ما سر بزنید

تعهد و اعتبار سرلوحه کار ماست

شرکت مهندسی و بازرسی فنی آزماگستر نیما در ۴ حوزه بازرسی، آزمون،آموزش و تدوین استاندارد در زمینه حین ساخت و ادواری سیلندرها و تیوب‌های فولادی بدون درز، انواع مخازن تحت فشار، انواع دیگ‌های صنعتی و آزمون‌های غیر مخرب ارائه خدمت می نماید:

به منظور دریافت خدمات و مشاوره

با ما در ارتباط باشد